Hodiny a Klenoty
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Závěrečná zpráva 2019
Krásu žen a luxusních šperků spojí podzimní veletrh HODINY A KLENOTY


Dokonalé souznění, to je kombinace luxusních klenotů a krásných žen. Toto jedinečné spojení přinese podzimní mezinárodní veletrh šperků a hodinek HODINY A KLENOTY, který představí unikátní kolekce spolu s nejkrásnějšími účastnicemi soutěže krásy Miss České republiky. Ve dnech 10. až 12. září 2020 rozzáří výstaviště v Letňanech tvorba opravdových českých i zahraničních mistrů napříč klenotnickými a hodinářskými odvětvími.

K 29. ročníku veletrhu HODINY A KLENOTY byly nafoceny nové vizuály. Došlo zde ke spojení vítězky prestižní soutěže Miss České republiky Nikoly Kokyové s tradicí rodinné šperkařské české firmy Stefany Jewels. Právě nejznámější tuzemská soutěž krásy je novým partnerem veletrhu a přinese návštěvníkům unikátní estetický zážitek hned v několika rovinách. V rámci letošního ročníku dojde znovu k prezentaci finalistek soutěže Miss České republiky a kolekcí unikátních šperků v rámci galavečera EXCLUSIVE GUIDE. Chybět na přehlídkovém mole rozhodně nebude ani stylová módní přehlídka Haute couture style.

Století české rodinné a tradiční šperkařské firmy STEFANY

Šperky k hlavnímu vizuálu veletrhu pochází z rodinného tradičního podniku, jenž se nachází na trhu už téměř po jedno celé století. V tuto chvíli stojí za úspěchem firmy majitelka firmy STEFANY Štěpánka Kurfiřtová. I v současnosti patří společnost k úspěšným značkám zaručujícím kvalitu ruční výroby šperků světového designu, která dosáhla významných úspěchů v Česku i zahraničí. Šperky z této české rodinné manufaktury nosí například Sophie, Její královská Výsost, hraběnka z Wessexu, první sólistka Anglického národního baletu Daria Klimentová nebo bývalá první dáma České republiky Lívia Klausová. Jedinečné šperky STEFANY jsou znázorněním elegance tvarů, energie krystalů, originality designérů a poctivé řemeslné práce zlatníků.

Nové a jedinečné vizuály však nebudou jedinou novinkou letošního ročníku akce HODINY A KLENOTY, která se koná v souběhu s veletrhem FOR DECOR & HOME. Premiérově bude v halách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA představena sekce minerálů, v níž se budou prezentovat se svými výrobky tuzemští i zahraniční vystavovatelé.Plán výstaviště Hodiny a klenoty 2020
Premiéra módní show Made in Jablonec 2020


Minulý týden proběhla premiéra úspěšné módní show české bižuterní práce, která se již tradičně koná v Jablonci nad Nisou. Jedinečná módní přehlídka spojuje bižuterní a šperkařské firmy s módními salony a uměleckými školami. Každoročně tato přehlídka ukazuje právě spojení bižuterie a oděvů. Modely jsou navrhovány originálně k přehlídce a nejsou určené pro každodenní nošení. Letošním tématem Made in Jablonec je Double fantasy. Přehlídka bude v průbehu roku cestovat napříč republikou I zahraničím. Vy jí budete moci vidět po loňském vzoru na galavečeru veletrhu HODINY A KLENOTY. Díky spolupráci s národní soutěží Miss České republiky budou pravidelnou ozdobou módní přehlídky také vítězky roku 2019. Podívejte se na celou tiskovou zprávu.

Autor TZ Miss České republikyKrátké ohlédnutí za veletrhem HODINY A KLENOTY


V pořadí již 28. ročník veletrhu HODINY A KLENOTY se letos poprvé uskutečnil v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech a nabídl ucelenou přehlídku zlatých, stříbrných šperků či hodin, hodinek a bižuterie. Na veletrhu nechyběla ani tvorba nastupující generace tvůrců nebo program pro obchodníky a veřejnost.

Samotný veletrh byl zasvěcen tomu nejlepšímu, co firmy z oboru nabízejí a na akci se prezentovalo více než devět desítek vystavovatelů ze sedmi zemí včetně ČR.

Krátké ohlédnutí za veletrhem, ale i novinkou veletrhu EXCLUSIVE GUIDE - setkání VIP osobností, Vám nabízíme zde:

 NOVINKA - Vánoční koncerty! Vstupenky se slevou právě v předprodeji
NOVINKA - Vánoční koncerty! Vstupenky se slevou právě v předprodeji
ŠPERK ROKU 2019 – CZECH OPEN, vyhodnocení soutěže


Při příležitost veletrhu HODINY A KLENOTY 2019 se opět uskutečnila tradiční soutěž Šperk roku 2019 - Czech Open, která přispívá již 18.rokem k hlubšímu poznání oboru zlatnictví a klenotnictví, dává možnost veřejné konfrontace názorů na uměleckou tvorbu a vytváří základnu pro růst budoucích generací umělců – zlatníků a klenotníků, kteří jsou pokračovateli  řemeslné  tradice, jejíž slavné počátky lze nalézt v českých zemích již za doby vlády Karla IV. (1346-1378) a Rudolfa II. ( 1576 – 1612). Organizátorem soutěže a oborným garantem je Sdružení klenotníků a hodinářů ČR.  

Cílem soutěže je prezentovat tvůrce, výrobky a trendy, které podléhají dynamickému vývoji jak módy, tak i tvůrčím snahám designérů a šperkařů o vyjádření svých uměleckých ambicí. Hodnotící jura se sešla 2.9. 2019, aby hodnotila téměř 100 šperků v jednotlivých kategoriích. Slavnostní vyhlášení následně proběhlo při slavnostním večeru EXCLUSIVE GUIDE dne 5. 9. 2019. Výsledková listina k nahlédnutí ZDE..  FOR DECOR & HOME a HODINY A KLENOTY zahajují v Letňanech podzimní sezónu


Osmý ročník kontraktačního veletrhu FOR DECOR & HOME je letos plný premiér. Jediná specializovaná akce v daném oboru v České republice nabízí v prvé řadě předvánoční kontrakty pro obchodníky a inspiraci pro odborníky. Reprezentativní expozice připravují vystavovatelé z řad výrobců, velkoobchodů, exkluzivních dovozců i rodinných manufaktur. Ve výstavních halách 2 a 3 bude ke zhlédnutí více než sto výstavních stánků výhradně z oblasti dekorací a dárků. A pozor! Letos premiérově se tento veletrh uskuteční v letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA společně s veletrhem HODINY A KLENOTY, který vám nabídne přehlídku hodin, hodinek či zlatých a stříbrných šperků. Nebude chybět ani tvorba nastupující generace tvůrců nebo doprovodný program pro obchodníky a veřejnost.KŘESLO PRO HOSTA - MGR. Marcela Tůmová - Účinky drahých kamenů


Astrolog, učitel a terapeut pohovoří o účincích drahých kamenů na naše fyzické a psychické zdraví. Jak se příroda podílí na harmonizaci našeho těla.

Datum zahájení: Pátek, 06.09.2019 15:00 - 16:00

Místo konání: Hala 2D, přednáškový sál č. 5

Organizátor: Mgr. Marcela Tůmová

www.maximaalterra.cz

Mgr. Marcela Tůmová studovala více jak pětadvacet let v alternativních oblastech. Ke své práci užívá astrologii, výklad karet, numerologii a jiné techniky. V terapiích pomáhá bylinami, krystaly, aromaterapií i oleji. Věnuje se též nadačním činnostem, rozšiřování studia alternativních věd a mezilidských vztahů.KŘESLO PRO HOSTA - PaedDr. Ján Štubňa, PhD. - Optické efekty drahých kamenů


PaedDr. Ján Štubňa, PhD. z Gemologického ústavu Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre představí optické efekty drahých kamenů.

Datum zahájení: Pátek, 06.09.2019 11:00 - 11:30

Místo konání: Hala 4, pódium

Organizátor: Gemologický ústav Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre

www.gu.fpv.ukf.sk

PaedDr. Ján Štubňa, PhD. je členem Gemologického ústavu Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Ve svém oboru je odborníkem přes České granáty. Účastní se konferencí a přednáší dokonce i pro učitele základních škol o drahých kamenech, a jak tyto poznatky aplikovat v pedagogické praxi.

 Muži 28. října 1918


Limitovaná sběratelská kolekce, která se může stát vaší unikátní investicí.

Spojení medailéra Slavomíra Primáka, historika Pavla Černého a desítek špičkových českých řemeslníků a umělců vedlo ke vzniku jedinečného díla Muži 28. října 1918.

Součástí edice Muži 28. října 1918 je sada medailí z 24karátového zlata. Medaile jsou raženy tzv. hlubokým reliéfem - tradiční technologií, která se v současné době pro ražbu kvůli vysoké náročnosti již téměř nepoužívá.

Francouzská vazba knihy, obálka z masivního českého dubu, tisk podle tradičních postupů na ručně vyráběný papír či exkluzivní poštovní známky dělají ze sběratelské kolekce něco výjimečného. Celá kolekce je uložena ve speciálním, ručně vyrobeném kufru.

Nabízíme vám tak unikátní dílo, které je zároveň hodnotnou netradiční investicí. Více informací k projektu Muži 28. října naleznete na www.muzirijna.cz.KŘESLO PRO HOSTA - Doc. RNDr. Ľudmila Illášová PhD. - Obsidián


Co o něm víme a nevíme. První kámen se stopami opracování. S obsidiánem nás seznámí Doc. RNDr. Ľudmila Illášová PhD. Z Gemologického ústavu Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Datum zahájení: Pátek, 06.09.2019 13:00 - 14:00

Místo konání: Hala 4, pódium

Organizátor: Gemologický ústav Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre

www.gu.fpv.ukf.sk

Doc. RNDr. Ľudmila Illášová, PhD. je ředitelkou Gemologického ústavu Fakulty prírodných vied

Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Gemologický ústav je vědecko-výzkumným a vzdělávacím pracovištěm zaměřeným na výzkum a vzdělávání v oblasti drahých a šperkových kamenů, drahých kovů, klenotů a šperků. Vedle kariéry na akademické půdě se věnuje publikování odborných článků, výstavám či soudnímu znalectví v oboru drahých kamenů.KŘESLO PRO HOSTA - PhDr. Miroslav Cogan - Šperk a drahokam


O špercích a drahokamech pohovoří PhDr. Miroslav Cogan z Muzea Českého ráje v Turnově, příspěvkové organizace Šperkařského sympozia v Turnově.

Datum zahájení: Pátek, 06.09.2019 14:00 - 14:30

Místo konání: Hala 4, pódium

Organizátor: Muzeum Českého ráje v Turnově, příspěvková organizace, Šperkařská sympozia v Turnově

www.muzeum-turnov.cz

PhDr. Miroslav Cogan (narozený 1955) studoval na Filozofické fakultě Univerzity Jana Evangelisty v Brně. Zde vystudoval dějiny umění a etnografii. Práci v oboru našel v Krajském středisku státní památkové péče v Pardubicích a v Muzeu Českého ráje v Turnově působí jako kurátor sbírkových fondů výtvarného umění a šperku již od roku 1981. Organizuje mezinárodní šperkařská sympozia, věnuje se starému i modernímu regionálnímu výtvarnému umění, zpracování drahokamů a šperkařství. Je spoluautorem knihy Turnov, Český ráj (2001) či ZMIZELÉ ČECHY: TURNOVSKO (2007), atd.."Auto roku 2019 v České republice" na veletrhu FOR DECOR & HOME


Ford Motor Company, s.r.o. jako titulární partner společnosti ABF, a.s. vystavuje na veletrhu FOR DECOR & HOME v Hale 2 Auto roku 2019 v České republice – Ford Focus a nejprodávanější fordí SUV, model Kuga.

 

Aktuální nabídku skladových vozů naleznete na fordskladem.cz.

.

 Pozvánka na komentovanou prohlídku obrazů z vlastní tvorby ,,ANDĚLSKÉ OBRAZY"


Míša Mašková Art

  • malířka energetických obrazů na míru
  • lektorka arteterapie a meditací na skládání duše (duchovní psychologie podle Z. Ďáskové)
  • autorka andělských karet, motivačních kalendářů a diářů

Malování ji bavilo odmalička, protože pomocí něj mohla utéct do světa barev a štětců, který neznal hranice a byl krásnou terapií pro citlivé dítě. V začátcích bylo pro ni tvoření také velkou úlevou, když poznávala život takový, jaký doopravdy je. 

I přes velkou vášeň k umění, se ze začátku vydala praktičtější cestou, a tím bylo vystudování ekonomického lycea se zaměřením na cizí jazyky, ale život si ji později stejně nasměroval na cestu tvoření a práce s lidmi. 

Tím vším je myšlena tvorba energetických obrazů a věnování se meditacím na skládání duše, ke kterým ji dovedla Zdena Ďásková. To celé propojuje s arteterapií, což je psychologická disciplína, která pomáhá překonávat psychické a zdravotní obtíže pomocí výtvarného procesu.

Fb: Míša Mašková Art

Instagram:  @misamaskovaart

Email: andelske.obrazy@seznam.cz

www.andelske-obrazy.cz

 Štepánka Kurfiřtová - Originální designové šperky


Rodinná firma STEFANY se již třetí generaci věnuje ruční výrobě šperků.
Tvoří z drahokamů, polodrahokamů, v kombinaci s obecnými i drahými kovy.
V jejích dílnách vznikají originální designové kousky.
První záznamy o výrobě bižuterních a skleněných ozdob se v naší rodině objevily už v roce 1920. Tatínek Manfred Lindner navázal na šikovnost svých rodičů, kteří vedli mezi světovými válkami, svojí sklářskou a bižuterní firmu. Jen sklo vyměnil za přírodní kameny a ty se staly jeho vášní a později i řemeslem. V roce 1992 jsem se vydala na cestu své vlastní autorské tvorby .
Znalost kamenů a především láska k nim mi dodala odvahu tvořit šperky jinak.
,,Časem se mi podařila vybudovat vlastní značka STEFANY.
Kus rodinné tradice jsem předala své dceři Adélce, která ji dnes tvoří a dále rozvíjí se mnou. Nyní se soustředíme na desingnování a výrobu šperků z drahých kovů.
Pracujeme na nových designových kolekcích, kde se surové a mnohdy neopracované minerály, stávají ústředním motivem.
Nová technologie nám umožňuje, u těchto šperků, vsazovat facetové kameny, které docílí puncu noblesy."Steampunk Fantasy - DESIGN GALLERY


Je výrobce unikátních steampunkových hodinek a doplňků. Hodinky jsou vyrobené kombinací nových hodinových strojku a recyklovaných součástek ze starých budíků. Vyrobené jsou vždy jen jedny na světě.
Môj príbeh steampunku:
Nie som hodinár. Som vyštudovaný maliar a magister fotografie. Mám svoju firmu - DRIMTIM. Vyrábam veľké veci. Dekorácie pre divadlá, výrobky z dreva, železa, látok, papieru, proste z čohokoľvek. Vytvoril som lietajúce umelé stromy pre Václava Havla do jeho predstavenia, sochy pre Plzenský prazdroj, alegorické vozy pre mesto Praha, most pre zámocký park, železné konštrukcie a nábytky pre rôznych architektov a plno prapodivných špecialít. Riešim technické problémy, vždy nejaké nové. Milujem výzvy - otec ma učil - neexistuje nejde. Potreboval som spraviť niečo malé, drobné, pri tých veľkých veciach. Milujem scifi a odjakživa ma fascinoval steampunk.
Jedného dňa som na Stupavských trhoch uvidel stánoček a v ňom zvláštnu ženu a plno steampunkových šperkov. Konečne som to videl na vlastné oči. Na další deň som už sedel nad hromadou koliečok a rozmýšľal som čo s nimi. Mám rád pekné veci, ale hlavne praktické. Čo by sa mi tak asi hodilo. No predsa .... HODINKY!! čo nosia všetci (aj muži) je to módnym doplnkom a hlavne je to praktické. A tak vznikli moje prvé hodinky. A ďalšie a ďalšie.. Keď mám nápad na hodinky, tak mi nedá spať. A chcem aby boli také len jedny - len jedny na svete.
Vo svojich hodinkách spájam tvorivosť, estetiku, recyklujem staré veci a vytváram z nich nové.
A všetko v súlade s časom. PRÁVE TERAZ.Speciální nabídka pro obchodníky


První týden v září se obchodníkům i odborníkům premiérově na letňanském výstavišti představí

veletrh HODINY a KLENOTY.

Významní vystavovatelé v daném oboru z řad velkoobchodů, výrobců a exkluzivních dovozců si pro své stálé i nové klienty připravili nejrůznější bonusy a slevy poskytované výhradně na veletrhu. KATALOG PRO OBCHODNÍKY Vám může být průvodcem, v kterém najdete některé z nejžhavějších novinek včetně názvu prezentující firmy a jejího umístění v areálu. Neváhejte s  návštěvou jediné odborné akce v ČR  šperků, hodin, hodinek a nechte se inspirovat i přiloženým katalogem k báječným nákupům i příjemnému obchodování. Katalog pro obchodníky zdeDESIGN GALLERY - autorské hodinky, autorský šperk a šperkovnice


Poprvé se na veletrhu představí autorské hodinky, autorský šperk a šperkovnice v nové sekci DESIGN GALLERY ve zcela odlišné a dynamické prezentaci a stavby galerie. Sedm designérů předvede autorské hodinky, šperky a šperkovnice ze zcela odlišných materiálů a zpracování.

Brodska Design – Autorské šperky z českého skla a chirurgické nerezové oceli doplněny broušeným sklem, polodrahokamy, dřevem, kůží, nebo plastem jsou postaveny na nápaditém designu, vysoké kvalitě používaných materiálů a na mistrné rukodělné výrobě.

Eva Nečasová a její značka Spacelights – Představí 3D tištěné, černé, velmi osobité geometrické šperky kolekce BLACKBLACK. Nová kolekce MYTH - to jsou laserem do černého plexi vyřezávané, elegantní, krajkové šperky s motivy démonů.

OcelOva, autorský šperk Vladimíry Remeníkové - Z pocitu vnitřní nutnosti, s lehkostí, radostí a láskou tvoří designové šperky z chirurgických drátů zdobené pravými perlami a polodrahokamy. Každý šperk je jedinečný unikát.

Pavlína PECKO miluje mozaiku, šperk, punk, upcyklaci, humor, nadsázku, nekorektní pohled na svět. Jejím životním posláním je omozaikovávání kdečeho a nebo přetvoření kdejakých bebechů na šperky.

Steampunk Fantasy je výrobce unikátních steampunkových hodinek a doplňků. Hodinky jsou vyrobené kombinací nových hodinových strojku a recyklovaných součástek ze starých budíků. Vyrobené jsou vždy jen jedny na světě.

Značka TimeWood není jen o přírodních materiálech, je rovněž o přirozenosti, svobodě, životním stylu a módě. Pro výrobu náramkových hodinek využívá především exotických, ale i domácích dřevin. Precizní zpracování, lehkost, neotřelý design a nádherná vůně, to je to, co vystihuje  tuto značku.
Značka Zuzi.Smi - Autorka upcyklací přetváří nepotřebné kapsle na jedinečné šperky, dává důraz na redukci odpadů a pracuje pouze s kapslemi shromážděnými uživateli kávovarů. Dává materiálům, které by jinak byly vyhozeny, nové poslání.Karel Votipka - Přední český šperkař


Přední český šperkař, který vyniká mimořádnou invencí a láskou ke svému řemeslu. Karel Votipka je jeden z mála šperkařů, který si kameny pro svoje šperky hledá sám přímo v terénu. Díky svým znalostem gemologie a geologie vyhledává v krajině minerály, které pak brousí a opracovává tak, aby je mohl vsadit do svých krásných šperků. Jeho dílo si získalo značný ohlas u nás i v zahraničí. Jednu z jeho broží vlastní také bývalá americká ministryně zahraničí, paní Madeleine Abright.Jana Veselá - zakladatelka Ateliéru stříbra


Původní profesí jsem novinář, publicista. Řadu let jsem pracovala v dětských časopisech, napsala několik knih a posléze i vedla několik redakcí.

Po celou dobu, už od gymnázia, jsem vytvářela šperky, tehdy hlavně klasický smalt na mědi, který jsem se učila - tak jako mnozí - metodou pokus omyl. Díky znalosti francouzštiny jsem měla možnost studovat z francouzských materiálů a hodně mi to pomáhalo. Fascinovala mě nádherná barevnost smaltu, proměnlivost i nevypočitatelnost. Hra světel a barev v transparentním smaltu je prostě jedinečná.

Prvně jsem vystavovala na Salonech mladých výtvarníků, pak přišlo krásné Babí léto  na Bertramce a pozvání do skupiny Volného sdružení přátel a jejich přátel, se kterým od té doby vystavujeme každý rok na dnes už opravdu tradičních předvánočních setkáních.

Už na vysoké škole (novinářská fakulta UK - Dokumentární film a televize) jsem měla samostatné výstavy, posléze i několik výstav v zahraničí (Francie, Spojené Arabské Emiráty...) včetně účasti na větších výstavách společných (Montreal, Hon Kong, Francie - St.Amand les Eaux, Německo - Mnichov...).

Před dvanácti lety jsem objevila modelovací stříbro. Možná to bude znít šíleně, nadneseně a divně, ale je to materiál, o kterém jsem vždycky snila. Můžu s ním totiž úplně všechno, co si vymyslím. Limit je tu jediný, jestli to dovedou moje ruce.

Hmota člověka pustí do prostoru, do křehkých motivů jako pavučinka, do drsných tvarů i něžných drobnůstek. Pro toho, kdo zvládne techniku, je to neskutečný materiál, který osvobozuje z plochy a lze s ním opravdu téměř vše. Další nespornou výhodou je, že ho zvládne i laik. Nepotřebuje složité vybavení dílny, pece, ani velké hořáky. Pokud má dobrý nápad, šperk může vypadat doslova fantasticky.Nové kolekce nevšedních a unikátních designových hodinek na veletrhu HODINY A KLENOTY


Na veletrhu hodinky a klenoty se také představí kolekce nevšedních a unikátních designových hodinek od legendárních designéru po ty začínající. Partnerem této kolekce je internetový obchod 24TIME.CZ, který od roku 2013 přináší na český trh ty nejlepší designové kousky z celého světa a kde najdete jedinečnou a ucelenou kolekci právě těchto modelů. A na jaké že modely se můžete v této designové kolekci těšit? 

Třeba na unikátní betonové hodinky od mladého a nadějného studia z Taipei 22Design Studio

Na hmatové hodinky z produkce značky EONE na kterých čas můžete i cítit.

Futuristické modely značky ZIIIRO u kterých není ciferník nikdy stejný, nebo na legendární londýnskou značku Mr Jones Watches a její neotřelé, originální a limitované modely a také na legendární design hodinek PICTO, který je i po více jak 50 letech stále úchvatný. 

Na expozici 24TIME.CZ však najdete i další ikonické modely a značky. Budeme se na vás těšit.  Slovenský opál


Slovenský opál je certifikované zeměpisné označení drahého opálu, který pochází z ložisek ve Slanských vrších na východním Slovensku, jenž jsou nejstaršími a jedinými doly na těžbu drahého opálu na území Evropy a Asie. Slovenský opál, známý také jako Dubnický drahý opál, byl znám již od konce 16. století. Největší opál se jmenuje Harlekýn a našli jej na tomto území v roce 1775, vážil 594 g a v tehdejší době byl ohodnocen na 700 tisíc nizozemských guldenů. Dodnes je tento skvost uložen v přírodovědném muzeu ve Vídni. Na Libance a ostatních důlních polích ukončili těžbu v důsledku poválečné recese a špatné ekonomické situace v roce 1922. V roce 2019 však společnost Opálové baně Libanka, s.r.o. opět započala těžbu v těchto dolech. Proto bychom Vám rádi představili nejen samotné doly, ale také kameny, které byly vytěženy v průběhu historie těchto dolů až do současnosti.

 KŘEHKÁ KRÁSA na veletrhu HODINY A KLENOTY 2019


Svaz výrobců skla a bižuterie poprvé připravuje v rámci veletrhu prodejní výstavu českých bižuterních a sklářských firem  Křehká krása.

Více než dvě desítky vystavovatelů z Jablonecka nabídne v září návštěvníkům mnoho krásných produktů, vyrobených v českých bižuterních a sklářských firmách. Nenechte si tak ujít jedinečnou možnost výhodně nakoupit přímo od výrobců.SEMINÁŘ - PUNCOVNICTVÍ V PRAXI


Pro odborníky a především pro ty, kteří chtějí v české republice podnikat v daném oboru jsme ve spolupráci s Puncovním Úřadem ČR připravili na 5.9. 2019 první den veletrhu doprovodný program - seminář PUNCOVNICTVÍ V PRAXI

Registrace zdeKONTRAKTY A PREZENTACE NA VÝSTAVIŠTI V PRAZE LETŇANECH


Dovolte, abychom Vás pozvali k účasti na jediný mezinárodní specializovaný veletrh hodin, hodinek, stříbrných a zlatých šperků v České republice HODINY A KLENOTY, jehož 28. ročník se koná ve dnech 5.–7. září 2019 v PVA EXPO PRAHA

souběžně proběhne veletrh FOR DECOR & HOME a mezinárodní veletrh SBĚRATEL  obsazen bude celý veletržní areál.
Účast renomovaných výrobců, velkoobchodů a dovozců garance vysoké návštěvnosti obchodníků a odborníků

EXCLUSIVE GALLERY – prezentace exklusivních hodinek a šperků

DESIGN GALLERY – prezentace mladých designérů
KŘEHKÁ KRÁSA – Svaz výrobců skla a bižuterie

Soutěž ŠPERK ROKU 2019 – CZECH OPEN, Sdružení Klenotníků a hodinářů ČR
soutěž GRAND PRIX veletrhu /kategorie HodinkyPlán výstaviště
HODINY A KLENOTY 2019 – 2. uzávěrka přihlášek za zvýhodněné ceny


Dovolujeme si upozornit na 2. termín uzávěrky přihlášek.

 

Mezinárodní specializovaný veletrh hodin, hodinek, zlatých a stříbrných šperků HODINY A KLENOTY, se nově uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech v souběhu s veletrhem FOR DECOR & HOME, 8. mezinárodním kontraktačním veletrhem dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží a 22. ročníkem mezinárodního veletrhu SBĚRATEL.

Podpořte naši snahu:

- nastartujme společně novou etapu veletrhu, který bude lákat vystavovatele i návštěvníky.

Podpořte naše cíle:

- přiveďme na veletrh toho pravého návštěvníka, aby veletrh byl pro Vás přínosem a splnil Vaše očekávání.

Podpořte osvětu celého šperkařského a hodinářského oboru.

Přihlášku a podmínky k účasti naleznete zde​Tradiční soutěž ŠPERK ROKU 2019 – CZECH OPEN:


Cílem soutěže je prezentovat tvůrce, výrobky a trendy, které podléhají dynamickému vývoji jak módy, tak i tvůrčím snahám designérů a šperkařů o vyjádření svých uměleckých ambicí. Soutěž Šperk roku 2019 - Czech Open tak přispívá již 18.rokem k hlubšímu poznání oboru zlatnictví a klenotnictví, dává možnost veřejné konfrontace názorů na uměleckou tvorbu a vytváří základnu pro růst budoucích generací umělců – zlatníků a klenotníků, kteří jsou pokračovateli  řemeslné  tradice, jejíž slavné počátky lze nalézt v českých zemích již za doby vlády Karla IV. (1346-1378) a Rudolfa II. ( 1576 – 1612).

 

Soutěž dává nový rozměr pro posouzení v soutěži vystavených  šperků v konfrontaci s těmi, které vyrábějí a na trh dodávají renomované firmy.

 

Kategorie:

- pro designéry v kategoriích: Umělecký šperk ART

Komerční šperk COM

- pro studenty v kategoriích: Studentský šperk komerční S COM

Studentský šperk umělecký S ART

Organizační zajištění: Sdružení klenotníků a hodinářů ČRPlán výstaviště

Závěrečná zpráva 2019

Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje